İnternet hızı, günümüzde tüm dünyada önemsenen ve her gün yeni teknolojilerden dolayı daha yüksek internet hızlarına ihtiyaç olmaması da kaçınılmaz hale geliyor.

Sizlere bu yazımızda 2013 raporlarına göre İnternet Hızı En Yüksek 3 Ülke‘yi sayacağız. Ancak diğer ülkelere bakmadan önce sizlere Türkiye’de ki Ortalama İnternet Hızından bahsedelim. Türkiye’de internet ve teknoloji alanındaki gelişmeler dünyayı neredeyse 5 yıl geriden takip ettiğini hepimiz biliyoruz. Bu durumda İnternet hızının yüksekliğini sıralarsak Türkiye’nin sıralamasını bulabilmek için biraz aşağı sıralara inmemiz gerekiyor. Ortalama 40-50. sıralarda yer değiştiren Türkiye geçtiğimiz yıla oranla %65 internet hızını arttırarak ortalama 5Mbps kullanıma çıkmayı başarmıştır.

İşte İnternet Hızı En Yüksek 3 Ülke Listesi 

1.)Hong Kong

hong-kong-internet
Eğer internet sizin hayatınız olmuşsa ve zamanınızın çoğunu internet başında kullanıyorsanız olmanız gereken ülke Hong Kong. Öncelikle devlet olarak teknoloji ve internete güçlü destek yatırımlarıyla bilinen Hong Kong herhangi bir içerik sınırlamasının olmaması ile de takdir toplamayı başarıyor. Asıl önemli olan devletin desteklediği, içeriklerin yasaklanmadığı bu ülkede ortalama İnternet Hızı 54.1 Megabit olması. İşte bu yüksek hız ile Hong Kong şuan bu birinciliği elinde tutuyor.

2.)Güney Kore

guney-kore-internet

Eğer 2013 öncesi raporları bulma şansınız olursa bu listelerde de Güney Kore’nin sıralamasını çok fazla kaybetmediğini hatta zaman zaman bu listede 1. sıralara çıktığını görebilirsiniz. Özellikle online oyunlar konusunda dünyanın en çok dikkat çeken ülkesi olduğunu hepimiz biliyoruz. Online oyunlara özel TV kanalı bile olan Güney Kore’de dolayısıyla internete önem veriliyor. Güney Kore’de ortalama İnternet Hızı 48.8 megabit ayrıca 100 megabitlik internetin 57 Tl’ye denk gelmesi hızlı internet kullanılımını arttırıyor.

3.)Japonya

japonya-internet

Fark ettiyseniz tüm İnternet Hızının yüksek olduğu ülkelerde ciddi anlamda bir devlet desteği bulunmaktadır. Japonya da teknoloji ve elektrik konusunda gelişmeyi milli bir hedef olarak gördüğünden dolayı internet hızına önem vermektedir. Japonya da ortalama  42.2 megabit internet hızı ile 3. sıradaki yerini alıyor.

Kısaca diğer ülkelerin de İnternet hızlarını sıralayalım.

4.)Letonya (Ortalama 37.5 Megabit)

5.)Romanya (Ortalama 37.4 Megabit)

6.)Belçika (Ortalama 37.2 Megabit)

7.)İsviçre (Ortalama 32.4 Megabit)

8.)Bulgaristan (Ortalama 32.1 Megabit)

9.)İsrail (Ortalama 30.9 Megabit)

10.)Singapur (Ortalama 30.7 Megabit)

 

Yorum Bırakın