Instagram herkesin beklediği o özelliği getireceğini açıkladı. Herkesin heyecanla beklediği Edit Grid özelliği nedir? İşte merak ettiğiniz özelliği isimtescil ekibi olarak araştırdık…

Tüm sosyal medya platformları arasında kendini sürekli geliştiren Instagram da bünyesine yeni özellikler alıp kullanıcı kitlesine daha iyi bir deneyim sunmak için çabalıyor. Gün geçtikçe eklenen fonksiyonlar, uygulamalar arasındaki rekabeti giderek artırırken, kullanıcıların beğenisini kazanmak konusunda da oldukça büyük bir rol oynuyor.

Uygulamaya gelecek yeni fonksiyon hakkında bazı bilgiler sızdırıldı. Bu bilgilere göre, Facebook’un Instagram’a eklemek istediği yeni özellik ile birlikte fotoğraf paylaşma uygulaması çok daha güzel bir sosyal ağ haline gelecek. Üstelik bu fonksiyon, birçok kişinin uygulamaya gelmesini istediği özelliklerden biri. İşte gelecek yeni “Edit Grid” özelliği ve ayrıntıları…

Sosyal medya platformu Instagram, uzun zamandır beklenen kronolojik sıralama sistemini test etmeye başladı.

Instagram gönderi sıralamasını yönetmeniz artık çok kolay!

Herkesin özlemle beklediği kronolojik akış sıralaması özelliğinin ardından Instagram, şimdi de neredeyse bunun tam tersi bir yenilik için kollarını sıvadı. Uygulama araştırmacısı Alessandro Paluzzi, bu yeni özellik hakkında bilgiler verdi ve fonksiyonun çalıştığı sırada çektiği ekran görüntülerini Twitter hesabı üzerinden paylaştı.

Edit Grid özelliği nedir? İşleyişi nasıl?

“Edit Grid” isimli bu özellik, Instagram hesabınızda paylaştığınız gönderileri istediğiniz sıralamaya göre düzenleyebilmenize olanak tanıyor. Özellik, profil ayarlarında görünecek ve kullanıcılar kronolojik bir sıralama zorunluluğu kalmadan istedikleri sırayla gönderilerini düzenleyebilecek. Bu da onu, kronolojik akış özelliğinin oldukça zıttı bir özellik yapıyor.

“Edit Grid” birçok kullanıcıyı sevindirecek gibi gözüküyor. Ancak platforma gelecek özellikler hakkında sızdırılan tek bilgi bu değil. Paluzzi, aynı zamanda Instagram’ın üzerinde çalıştığı diğer bir yenilik olan çıkartmalar hakkında da bilgi verdi. Hikayeler üzerine eklenen bu yeni çıkartmaların içinde istediğiniz emojiyi seçerek kullanabileceğiniz yeni bir tepki emojisi de bulunuyor. Tüm bu yeni fonksiyonların ne zaman kullanıma sunulacağı ise henüz bilinmiyor.

Sizler Instagram’ın üzerinde çalıştığı yeni özellik “Edit Grid” hakkında neler düşünüyorsunuz? Daha önce bu özelliğin gelmesini istediğiniz oldu mu? Fikirlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

Yorum Bırakın