iPhone işletim sistemi olan iOS’un yeni güncellemelerini tanıttı. iPhone kullanıcıları için yeni özellikler ve hata düzeltmeleri içeren iOS 13.6 güncellemesini kullanıcılarına sundu. İşte iOS 13.6’nın özellikleri!

Apple’ın WWDC 2020 etkinliğiyle tanıtımını yaptığı iOS 14 güncellemesi iPhone ve Apple Watch’ları araba anahtarına dönüştüren CarKey özelliğini de barındırıyordu. Bu kapsamdaki çalışmalar çok hızlı ilerlediği için CarKey özelliği iOS 14 beklenmeden bugün yayınlanan iOS 13.6 güncellemesiyle iPhone kullanıcılarına sunuldu.

CarKey özelliği BMW 5 serisinde kullanılacak!

Apple ile BMW arasındaki anlama sonucunda geliştirilen CarKey özelliği, ilk etapta 2021 BMW 5 serisi araçlarda kullanılabilecek. 2021 yılı içerisinde araba markası BMW bu özelliği tüm otomobil serisine standart olarak sunacak.

Apple, sağlık uygulamasına “Belirtiler” ekledi. Apple Sağlık uygulaması da iOS 13.6 ile yeni özelliklere kavuştu. Döngü izleme, EKG’den girilen belirtileri de içeren ‘Belirtiler’ özelliği uygulamaya eklendi. ‘Belirtiler’ özelliği nedir? Bu özellik sayesinde ateş, üşüme, boğaz ağrısı veya öksürük gibi belirtileri girerek üçüncü parti uygulamalarla paylaşmak mümkün olacak.

Buna ek olarak Apple News için sesli haber özelliği bu sürüm ile birlikte kullanıma sunulmadı. Apple her zaman olduğu gibi diğer işletim sistemlerini de güncelledi. Bu kapsamda macOS 10.15.6, tvOS 13.4.8, watchOS 6.2.8 güncellemeleri şu anda indirilebilir durumda.

iPhone’lar için iOS 13.6 güncellemesini Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme seçeneklerini takip ederek indirilebilir.

Yorum Bırakın