WhatsApp’ın en son güncellenen gizlilik sözleşmesi özelliğinin ardından birçok WhatsApp kullanıcı yeni sohbet uygulamaları arayışına girdi ve bu süreçte ülkemizde en çok tercih edilen ve indirilen uygulamalardan biri de Telegram oldu.

Telegram, WhatsApp’ı kullanmayı bırakıp, kendi bünyesine geçen kullanıcılar için kullanıcıları memnun edecek işlevsel çözümler sunmaya başladı. Kullanıcılar, yeni mesajlaşma uygulamaları ararken bir yandan da WhatsApp’ta bulunan geçmiş konuşmalarını kaybetmemek ve şhtiyaç anında bu konuşmalara ulaşabilmek istiyorlar. Telegram tam da bu noktada WhatsApp sohbet geçmişini aktarmak için Telegram uygulamasına, WhatsApp’tan içe aktarma özelliği ekledi. Bu mesajlaşma hizmetinizi Telegram’a taşımak istemeniz durumunda, yazışmalarınızı kaybetmeyeceğiniz anlamına geliyor. Özelliğin eklenmesinin, tam da Telegram’ın kullanıcı sayısında büyük artışların olduğu döneme gelmesi, Telegram uygulamasını, tercih edenler açısından oldukça faydalı oldu. 

WhatsApp Sohbet Geçmişi Nasıl Telegram’a Aktarılır?

  • Öncelikle iPhone veya Android telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açın.
  • İçe aktarma yani taşıma işlemi sohbet bazlı gerçekleştiğinden, WhatsApp uygulamasından Telegram’a taşımak istediğiniz sohbet penceresini açın.
  • WhatsApp’taki grup veya kişi sohbetinin isminin yer aldığı bölüme tıklayın. Açılan penceredeki sohbeti dışarı aktar seçeneğine tıklayın.
  • Sohbetlerinizi, fotoğraf ve videoları dahil ederek aktarabileceğiniz gibi medyayı dahil etmeden aktarma alternatifini de tercih edebilirsiniz.
  • Dışa aktarma işleminin tamamlanmasının ardından karşınıza gelecek olan paylaş menüsünden Telegram uygulamasını seçin.
  • Sohbet geçmişlerinizi aktarmak istediğiniz Telegram sohbetini seçin ve önünüze açılan ekrandan İçe Aktar seçeneğine tıklayın.

Böylece adımlar tamamlanmış ve sohbet geçmişiniz başarıyla Telegram’a aktarılmış olacak.

Telegram Gizlilik Politikası Nedir?

Telegram, mesajlama uygulamalarının gizlilik politikaları gündeme geldikten sonra ”Gizliliğinizi ciddiye alıyoruz ve üçüncü tarafların verilerinize asla erişmesine izin vermiyoruz.” şeklinde bir açıklama yaptı. Telegram, sohbet uygulamalarından üst seviyede gizlilik beklentileri olan kişiler için gizli sohbetler seçeneği de sunuyor. Gizli sohbet mesajları, sohbetin iki tarafının da konuşmalarını otomatik olarak kendini yok edecek şekilde aktarıyor. Gizli Sohbetler, mesajların sadece hedeflenen alıcı tarafından okunabilmesini amaçladığından uçtan uca şifreleme kullanır. Böylece yazışmalarınız, güvence altına alınır.

Yorum Bırakın