Whatsapp yüzünden telefonumun hafızası doluyor. Artık resimleri, yazışmaları silmekten bıktım diyorsanız bu haber tam size göre. İşte WhatsApp yüzünden hafızası dolanlar için yeni bir özellik!

WhatsApp uygulamadaki depolama alanının yönetimi için yeni bir yol sunuyor. Telefon kullanıcılarının telefonlarını dolduran GIF, fotoğraf ve video gibi medya içeriklerini seçmesine ve toplu olarak silmesini sağlıyor.

WhatsApp, kullanıcıları için yeni depolama yönetim altyapısı sunuyor. Bu sayede aktif olarak uygulamayı kullanan kişiler bir yükten kurtulmuş olacak. Telefonun hafızasını dolduran medya içerikleri yeni yapıda telefonunuzda yer alan içerikleri ve 5 MB’tan büyük dosyaları rahatlıkla görebileceğiniz şekilde gözünüzün önüne getiriyor.

Bu sayede büyük boyutlardaki dosyaların karşınızda görebiliyor ve eğer gereksiz görürseniz silebiliyorsunuz. WhatsApp üzerinden aktif veri akışı alan kişilerin çok işine yarayacak bu özellik temelde telefonun depolama alanını yönetmek üzerine odaklanıyor. Bu yeni görünüm sayesinde hangi kişilerden gelen içeriklerin ne kadar yer kapladığını telefonda görebiliyorsunuz. Bu özellik kısa süre içinde herkese gelecek.

Bu özellik telefonlara geldiğinde ise kullanıcılar; Ayarlar> Veri ve Depolama Kullanımı> Depolamayı Yönet seçeneğine tıklayarak haberin ana görselindeki sayfaya ulaşabiliyor.

Yorum Bırakın