Facebook, Manavgat’ta Güvenlik Durumu Kontrolü özelliğini etkinleştirdiğini duyurdu. Facebook Manavgat’ta Güvenlik Durumu Kontrolü özelliği sayesinde etkilenen bölgedeki kişiler, olayla ilgili paylaşımda bulunduğunda Güvenlik Durumu Kontrolü etkinleştirilecek.

Sosyal paylaşım sitesi Facebook, 28 Temmuz’da Manavgat’ta başlayan ve birçok şehirde devam eden orman yangınlarının ardından bölgedeki topluluğun birbiriyle bağlantı kurmasını kolaylaştırmak amacıyla ‘Güvenlik Durumu Kontrolü’ özelliğini hayata geçirdi.

Güvenlik Durumu Kontrolü özelliğini nasıl aktif edebilirim?

Manavgat’ta Güvenlik Durumu Kontrolü özelliği yangından etkilenen kişiler veya onlara yardıma giden kişiler olayla ilgili paylaşımda bulunduğunda Güvenlik Durumu Kontrolü etkinleştirilecek. Bölgede bulunan kullanıcılar, Facebook’tan bildirim aldıkları zaman ‘Güvendeyim’e tıklayıp, güvende olduklarını bildirebilecekler.

Güvenlik Durumu Kontrolü etkinleştirmek için, yangından etkilenen bölgedeki kişiler Facebook’tan kendilerini güvende olarak işaretlemeleri için bir bildirim alabilecek.

Bu özelliğe ek olarak, Güvenlik Durumu Kontrolü bildirimine tıklayan kişiler, arkadaşlarının etkilenen bölgede olup olmadıklarını veya güvende olduklarını bildirip bildirmediklerini de görebilecek.

Kullanıcılar Manavgat için etkinleştirilen Güvenlik Durumu Kontrolü özelliğini kullandıkça ve yangından etkilenen diğer bölgelerde de konuyla ilgili paylaşım yapmaya devam ettikçe, özellik diğer bölgeler için de etkin hale gelecek.

Kaynak; ntv.com.tr

Yorum Bırakın