Sosyal medya devi Facebook, çatısı altında bulunan Instagram ve WhatsApp’ın ismini değiştiriyor. Whatsapp ve Instagram’ın yeni adı ne olacak?

Facebook çatısı altında bulunan, en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp ve dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından Instagram yeni güncelleme ile gündeme geldi. Yeni güncellemeye göre Facebook,  WhatsApp ve Instagram’ın önüne kendi ismini ekleme kararı aldı.

Facebook İsmini Whatsapp Ve Instagram’a Ekliyor

Şirket, Facebook ismini WhatsApp ve Instagram uygulamalarının önüne ekleyerek, kaybettiği itibarını yeniden sağlamaya çalışacak. Facebook tarafından da doğrulanan habere göre, WhatsApp Messenger’ın ismi bundan böyle ”Facebook’tan WhatsApp” ve Instagram’ın ismi ise ”Facebook’tan Instagram” şeklinde olacak. Her iki uygulama, Google Play Store ve App Store’da yeni isimleriyle görünecek.

Facebook‘un bu isim değişikliğini ne zaman yayınlanacağı henüz bilinmiyor, ancak yeni gelen bilgilere bakacak olursak çok kısa bir süre için WhatsApp ve Instagram, yeni isimleriyle Google Play ve App Store’da yayınlanacak.

Kaynak: AA

Yorum Bırakın