Huawei kurucusu Ren Zhengfei ABD’nin şirketine yönelik yaptırımları hakkında açıklama da bulundu. Zhengfei, 90 gün ertelemesini önemsemediğini, ABD hükümetinin kendilerini hafife aldığını söyledi.

Huawei Kurucusu Ren Zhengfei açıklaması büyük merakla bekleniyordu. Son iki gündür teknoloji dünyasının en çok konuşulan konular arasında yer alan Huawei-Google olayında en çok kullanıcıların etkilenebileceğini söyleyebiliriz. ABD konu ile ilgili geri adım attı ve yasağı 90 gün erteleme kararı aldı.

Çin medyasına konuyla ilgili yaptığı açıklamada şirketin tüm senaryolara hazırlıklı olduğunu ve erteleme kararını önemsemediklerini belirtti. Ren açıklamasında, ABD hükümetinin attığı adımlar bizi hafife aldıklarını, ABD’nin aldığı kararların Huawei‘nin 5G alanındaki çalışmaları etkilemeyeceğini, hiçbir rakibimiz önümüzdeki 2-3 yılda 5G’de bizi yakalayamaz” diye konuştu.

Ren Zhengfei

Erteleme kararı olsa da çalışmalara devam!

ABD kararlarının şirketin temel işini etkilemeyeceğini belirten Ren şöyle devam etti: “Şirketimiz ürün ve hizmetlerini sunmaya devam edecektir. ABD şirketlerine Huawei‘nin gelişiminde gösterdikleri katkılar ve dürüstlükleri için teşekkür ediyorum. Bildiğim kadarıyla ABD’li şirketler kendi hükümetlerini Huawei’yle anlaşması için ikna etmeye çalışıyor.

Yorum Bırakın