iOS 14.5 güncellemesinden yeni bir özellik ortaya çıktı. iOS 14.5 güncellemesi ile beraber ortaya çıkan özellikler, Apple Watch ile Face ID kullanarak iPhone’u açmak, yüzünüzde maske varken Face ID‘nin sizi daha iyi tanıması, yeni nesil kontrolcü desteği gibi özellikler bulunuyor.

iOS 14.5 güncellemesi ile beraber gelen bir diğer özellik ise müzik özelliği. Güncellemeden önce Siri’yi kullanarak bir şarkı çalmak istediğiniz zaman Siri sizi varsayılan özelliğe yönlendiriyordu. 14.5 güncellemesi ile beraber Siri’den şarkı çalmasını istediğiniz zaman ‘Hangi müzik servisini kullanmak’ istediğinizi soracak.

Reddit’te paylaşılan bir ekran görüntüsüne göre Siri, iOS 14.5‘te hangi müzik uygulamasını kullanmak istediğinizi soruyor. Seçeneklerde, yüklü olan müzik uygulamaları yer alıyor ve birini seçtikten sonra Siri artık o uygulamadan müzik çalmaya başlıyor.

Varsayılan uygulama değiştirme iOS 14 ile başlayan “varsayılan posta ve tarayıcı uygulamalarını” değiştirme hareketini takip ediyor. Apple, iOS 14.5 ile buna bir yenisini ekleyerek varsayılan müzik uygulamasını değiştirmenize izin veriyor. İlerleyen dönemlerde bu hareket büyüyebilir ve diğer varsayılan uygulamalara da etki edebilir.

Yorum Bırakın